adver-pic
جواهری باروس
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
ابزار و نکات بروز برای تعمیر نوار نقاله

ابزار و نکات بروز برای تعمیر نوار نقاله

پسندیدم 0
اضافه به لیست علاقمندی ها

نوار نقاله همیشه باید عین ساعت کار کند. اما زمانیکه عملیات نگهداری یا تعمیر غیرمنتظره ای پیش می آید ،در کار نوار نقاله وقفه ایجاد می کند و در حالی که زمان رو به جلو حرکت می کند، این وقفه موجب کاهش تولیدات و در نتیجه کاهش سود مالی میشود.
ابزار و محصولات جدید شرایطی را ایجاد می کنند که بدون قربانی شدن کیفیت و دقت تعمیرات، در زمان صرفه جویی شود. با در اختیار داشتن ابزار مناسب و به کار بردن نکات امنیتی می توان طول دوره تعمیرات را به حداقل زمان ممکن رساند و عملیات سریع تر و آسانتری داشت.

 

 

برای راحتی و تعمیر موثر، در اینجا ابزار و روش هایی که تمام افراد تعمیرکار باید به عنوان یک ضرورت برای داشتن عملکردی موثر برای تعمیرات راحت و کارآمد در نظر بگیرند، و باید همیشه در دست داشته باشند، معرفی شده اند.

 

اول ایمنی

به طور کلی ایمنی ابداعی در روشها و محصولات محسوب نمیشود. همیشه بوده و باید باشد. در همه حال، تعمیرکاران، باید هر تعمیری را بعد از آموزش دیدن و آگاهی از نکات ایمنی شروع کنند. دستور العمل های ایمنی شامل قفل کردن و برچسب زنی، تطبیق نوار مناسب، میزان برش، و نصب بست ها می باشد. اموزش مناسب نکات ایمنی، باید بخش ضروری در هر عملیات تعمیر باشد.

 

برش های صاف و چهارگوش

نقطه شروع یک تعمیر موفق برش های صاف و قائمه میباشد. انجام این کار با چاقو هم غیر دقیق و هم غیر ایمن می باشد. همچنین، هر چقدر نوار عریض تر، حاشیه عدم دقت و خطا بیشتر خواهد بود.

کاترهای مخصوص نوار نقاله قابل حمل و سبک وزن هستند و انجام برشهای صاف و قائم را تسهیل و ایمنی و یکنواختی را بیشتر می کنند. استفاده از این کاترها عمر مفید بست های مکانیکی را به حداکثر و تایم از کار افتادگی آنها را به حداقل میرساند زیرا نواری که به خوبی و صاف بریده شده باشد، کشش را مخصوص در محل های اتصال به حداقل میرساند. اگر انتهای نوارها به صورت صاف و مربعی بریده شده باشند، مشکلات مربوط به ردیابی اشتباه، مثل سایش بست ها، نشت نیرو و بیرن آمدن بست ها کمتر اتفاق می افتند.

اصولا خود پروسه بریدن نوار نقاله با استفاده از کاترهای مخصوص سریع تر از بریدن با روشهای دیگر نیست. ولی از آنجا که نیاز به اندازه گیری و برشهای دقیق مربعی در همه روشها مشترک است، با توجه به دقت بالا در برش با کاتر و از آنجا که در این حالت از دوباره کاریها و انجام غیر دقیق مراحل جلوگیری میشود، می توان در وقت صرفه جویی کرد و کار را با سرعت بیشتری پیش برد.

 

قطع کردن با اسکایور

قطع کننده ها یا اسکایورهای جمع و جور و قابل حمل، از دیگر ابزار لازمی می باشد که تکنسین تعمیر نوار باید همیشه همراه خود داشته باشد. به کمک اسکایور میتوان پوشش رویی نوار نقاله را برای آماده کردن آن برای بست ها و پیچ های تخت ، به راحتی درآورد. اسکایورها دقیقا به منظور بریدن لایه رویی نوارها، با دقت و سرعت و امنیت بالا و در اندازه ها و عمق های گوناگون طراحی شده اند. استفاده از آنها موجب دوری از خطرات و عدم دقتی میشود که در کار کردن با کاترها و چاقوهای معمولی وجود دارد. همچنین استفاده از آنها یک جایگزین سریعتر و تر و تمیزتر برای روترها است چراکه اسکایور روکش نوار را خیلی مرتب و در یک امتداد یکنواخت در می آورد و این کار را در کمتر از چند دقیقه برای شما انجام میدهد. نتیجه تر و تمیز کار با اسکایورها باعث میشود بستها روی نوار به خوبی نصب شده و همین اممر موجب افزایش طول عمر محل های اتصال و جلوگیری از از کار افتادگی نوار میشود.

همچنین نوار اسکایو شده عمکرد موثرتری با تمیز کننده های نوار نقاله دارد. سر تخت بست های تخت با پوشش رویی نوار نقاله همترازند. در این حالت تماس و فشار مابین تیغه های تمیز کننده و سر صاف بست ها وجود نخواهد داشت و بنابراین دستگاه تمیز کننده بهتر عمل میکند.این امر باعث افزایش طول عمر هم بستها و هم تیغه های دستگاه تمیز کننده میشود.تعمیرات روتین و مکرر نوار نقاله کاهش می یابد چون نوار نقاله موار کمتری به خود می گیرد و نیاز به تمیز کاری کمتری پیدا می کند.
برخی از اسکایورها بسیار جمع و جور (برای مثال، 5/11 اینج طول، 25/8 اینچ عرض و 6 اینچ ارتفاع)، سبک (کمتر از 20 پوند) و کاملا قابل حمل می باشند. این ابزار به نیروی الکتریکی نیاز نداردد بنابراین به راحتی می توان از آن در سرتاسر کارگاه و کارخانه انبار و سایر موارد استفاده کرد. طراحی جامع این ابزار به گونه ایست که  نیاز به راهنمای جداگانه و خاصی نمیباشد.

 

نصب سریع

ابزار دیگری هستند که برای سرعت بخشیدن و دقت بخشیدن به نصب بست ها طراحی و ابداع شده اند. بسیاری از این ابزار پرتابل (قابل حمل) بوده و کار کردن با آنها آسان است که در نتیجه موجب سرعت در تعمیرات می شود.
ابزار تعمیر نوار قدرت محور ، قابل حمل نیز در دسترس می باشند. Air-operated rivet driver ها (دستگاه مخصوص پرچ کردن) مشابه یک دریل یا آچار عمل می کند و برای عملیات یک دستی طراحی شده اند. آنها خطرات بالقوه ناشی از چکش کاریهای دستی را ندارند.

به همراه داشتن همیشگی این ابزار به تعمیرکاران کمک میکند تا بهترین عملکرد را از لحاظ زمانی و از لحاظ ماندگاری تعمیرات داشته باشند.

  • تلفن: 02166645386
  • ایمیل: info@fidargostar.co
  • وبسایت: www.fidargostar.co
  • بازدید: 316
  • آدرس: تهران- تهران-بازارآهن-بلوارطاووس-مجتمع هفده شهریور-بلوکAج-طبقه دوم-پلاک 141
مقالات منتخب
خلاصه ای درباره روشهای عملیات حرارتی

خلاصه ای درباره روشهای عملیات حرارتی

آموزش ماکیاژ

آموزش ماکیاژ

پارامترهای دقت عملکرد دستگاه cnc

پارامترهای دقت عملکرد دستگاه cnc

زردی ناشی از شیر مادر:علل و درمان

زردی ناشی از شیر مادر:علل و درمان

روش های تشخیص بیماری گوارش

روش های تشخیص بیماری گوارش

درد جلوی زانو و زیر کشکک؛ علت، علایم و درمان آن با روش‌های طب فیزیکی و ورزش

درد جلوی زانو و زیر کشکک؛ علت، علایم و درمان آن با روش‌های طب فیزیکی و

راه‌کارهای آرایشی که باعث می‌شود کمتر خسته به نظر برسید

راه‌کارهای آرایشی که باعث می‌شود کمتر خسته به نظر برسید

شکم درد در کودکان

شکم درد در کودکان

نظرات شما

ارسال نظرات

×نظر شما با موفقیت ارسال گردید