adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
adver-pic
فروش تسمه بسته بندی گالوانیزه

فروش تسمه بسته بندی گالوانیزه

پسندیدم 0
اضافه به لیست علاقمندی ها

تسمه بسته بندی گالوانیزه : گالوانیزه چیست؟ آهنی می باشد که با روی پوشانده شده باشد. این آهن ، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ خواهد ماند. ماهیت آهن گالوانیزه در آهن گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی ساخته می شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد بکار می‌رود.

 

روی در آند اکسید می‌شود زیرا فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن می باشد و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد. حلبی در حلبی هایی که از آن ، قوطی می‌سازند، عمل معکوسی انجام می‌شود.

 

 

 

تسمه بسته بندی گالوانیزه

این آهن ، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. ماهیت آهن گالوانیزه در آهن گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می گردد که در آن روی به جای آهن به عنوان آند بکار گرفته می شود و آهن به عنوان کاتد. روی در آند اکسید می گردد چون فلزی پست‌تر یا فعالتر از آهن می باشد و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد. در حلبی ، بر روی آهن ، پوشش قلع بکار گرفته شده است و عمل معکوس آهن گالوانیزه انجام می‌شود.

 

تسمه بسته بندی گالوانیزه

چون آهن فلزی فعال تر از قلع می باشد و پتانسیل احیاء قلع زیادتر از آهن می باشد و به عنوان کاتد در حلبی به کار می‌رود و آهن آند می گردد. البته در صورتی که پوشش قلع بشکند، خوردگی آهن در زیر این پوشش پیش می‌رود. علت استفاده از آهن گالوانیزه ، آهنی است که با روی پوشانده شده باشد.

 

تسمه بسته بندی گالوانیزه

زنگ زدن آهن یا خوردگی آهن تنها در حضور اکسیژن و آب امکان پذیر است. در جایی بر سطح جسم آهنی، اکسایش آهن انجام می گردد و آند را تشکیل می‌دهد و در جایی دیگر سطح آن جسم که (O2(g و H2O وجود دارد، کاهش انجام می‌شود و کاتد را تشکیل می‌دهد و در نتیجه این عمل، ایجاد یک سلول ولتایی یا پیل ولتایی یا الکتروشیمیایی بسیار کوچک است. الکترونهای تولید شده در ناحیه آندی در میان آهن بسوی ناحیه کاتدی حرکت می‌کند.

 

کاربرد :

 از آهن گالوانیزه در ساختن لوازمی مانند لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود. همچنین از گالوانیزه تسمه های بسته بندی تهیه می شود که برای بسته بندی انواع کالاها استفاده می گردد.

 

تسمه بسته بندی گالوانیزه

اصطلاح فولاد (Steel) برای آلیاژهای آهن که تا حدود ۱،۵ درصد کربن دارند و غالبا با فلزهای دیگر همراه هستند، بکار می‌رود. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن ، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد.

 

فرایند گالوانیزه گرم

نوع خاصی از روش گالوانیزه است که در آن پوشش محافظ روی با غوطه ور کردن قطعه فولادی در یک حمام مذاب روی بر سطح آن اعمال می گردد. پوشش روی به صورت مانعی در برابر خوردگی از فولاد محافظت می کند. این فرایند شامل چندین مرحله، از جمله آماده سازی، تمیزکاری، اعمال فلاکس، گالوانیزه گرم، سرمایش، و کنترل کیفیت، است. هر مرحله از فرایند به گونه ای کنترل می شود که مجموعه ای از ضخامت پوشش مناسب، کیفیت، ظاهر و عملکرد بهینه مطابق با استاندارد بین المللی ASTM برخوردار باشد.

 

 

 

مزایای گالوانیزه گرم

 

1 – عمر طولانی

یکی از مزیت های گالوانیزه گرم ماندگاری آن برای بیش از 50 سال است البته این مورد به محیطی که در آن استفاده می شود نیز وابسته می باشد واما در نهایت نیز تعمیر و بازساز یآن به فرآیند پیچیده نیاز نداشته و آسان می باشد .

 

2 – هزینه ابتدایی رقابتی

استفاده از گالوانیزه گرم به نسبت سایر روش های پوشش از هزینه ی کمتری برخوردار بوده و مقرون به صرفه می باشد .علت آن نیز سادگی آن می باشد .زیرا برای مثال روشی مثل نقاشی بسیار کار فشرده تری در مقایسه با روش گالوانیزه گرم می باشد و به مکانیزم پیچیده تری نیاز دارد.

 

3 – پایین ترین هزینه مادام العمر

هزینه اولیه کم و عمر طولانی گالوانیزه مناسب ترین و اقتصادی روش حفاظت از فولاد برای مدت طولانی می باشد . همچنین گالوانیزه گرم از هیچ هزینه تعمیر و نگهداری و یا هزینه بسیار کمی برخوردار است . همچنین این روش همیشه در دسترس بوده و دارای مشکلاتی مانند محدودیت های امنیتی نمی باشد.

 

4 – قابلیت اطمینان

روند گالوانیزه گرم ساده بوده و به راحتی قابل کنترل می باشد . ضخامت پوشش روی منظم ، قابل پیش بینی و به راحتی قابل کنترل است. گالوانیزه گرم یکی از چند پوشش است که به طور کامل توسط استاندارد بریتانیا (BS EN ISO 1461) تعریف شده است.

 

5 – سرعت

پوشش کامل با روش گالوانیزه گرم به زمان حدودا یک ساعت نیاز دارد که نشان دهنده سرعت این روش می باشد .برای مثال پوشش با استفاده از رنگ به یک هفته زمان نیاز دارد.

 

6 – پوشش مستحکم

گالوانیزه گرم روش منحصر بفرد می باشد .با این روش فولاد با روی پیوند می خورد هیچ فرآیند پوشش دیگر دارای این ویژگی نمی باشد. نتیجه پوشش به وسیلهگالوانیزه گرم فولادی با مقاومت بالا در برابر آسیب های مکانیکی در طول حمل و نقل ، نگهداری ، ساخت و ساز می باشد که این ویژگی موجب می شود بتوان این قطعات را به سراسر جهان ارسال کرد .

 

7 – پوشش کامل

با فرو بردن فولاد در روی مذاب ، تمام قسمت های سطح فولاد پوشش داده می شود داخل، خارج، گوشه ها و شکاف های باریک که در روش های دیگر سخت یاغیر ممکن خواهد بود در روش گالوانیزه گرم به راحتی پوشیده می شوند.

 

8- حفاظت به سه روش

پوششهای گالوانیزه به سه روش از فولاد محافظت می کنند:
محافظت در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب که موجب می شود این فرسودگی با سرعت بسیار آهسته تری انجام شود و از فولاد برای مدت طولانی محافظت می کند .
در این روش از هر ناحیه کوچک از فولاد در برابر حفاری، برش و یا آسیب تصادفی حفاظت می کند .
اگر ناحیه آسیب دیده بزرگتر باشد نیز این روش از زنگ زدگی فولاد جلوگیری می کند و به طور کامل از فولاد و آهن محافظت می کند .

 

9 – سهولت بررسی

فولاد گالوانیزه بعد از پایان مراحل گالوانیزه گرم به راحتی قابل بررسی می باشد ضخامت آن را براساس BS EN ISO 1461 سنجیده و با پروب های الکترونیکی اندازه گیری می شود .

 

10 – ساخت و ساز سریع تر

فولاد گالوانیزه برای استفاده آماده است. فولاد گالوانیزه بدون نیاز به آماده سازی بیشتر، نقاشی و … آماده برای کار می باشد.

 

تسمه بسته بندی گالوانیزه

گالوانيزينگ الكتريكي و يا گالوانيزينگ سرد:

اين روش به اين صورت است كه مي توان از طريق الكتروليز نمكهاي روي در داخل يك محلول آبي‏، هر قطعه اي از قبيل ورقهاي كويل شده و يا كويل نشده را پوشش داد. اصل اين روش با استفاده از الكتروليت اسيدي نيز انجام مي شود. در اين روش ضخامت لايه روي ايجاد شده كمتر از ضخامت لايه پوشش روي در حالت غوطه وري گرم بوده و معمولا از اين روش در مصارف خانگي استفاده مي شود.

 

تسمه بسته بندی گالوانیزه

 

مجموعه ورق فنری بهلر با در اختیار داشتن عاملیت فروش انواع تسمه های بسته بندی گالوانیزه و سایر محصولات فولادی با بهترین و رقابتی ترین قیمت در خدمت همه صنعتگران و همکاران گرامی باشد.

  • تلفن: 66292215
  • فکس: 66292352
  • ایمیل: info@bohler.co
  • وبسایت: bohler.co
  • بازدید: 33
  • آدرس: تهران- تهران-بازار آهن غرب تهران (شادآباد)، بلوار طاووس، مجتمع 17شهریور، بلوک Aالف، طبقه اول، پلاک 90
کالاهای منتخب
 اسپری زنجیر دوچرخه لیکومولی

اسپری زنجیر دوچرخه لیکومولی

تماس بگیرید
سانترال new rock -- OM12

سانترال new rock -- OM12

تماس بگیرید
سرج ارستر (Surge Arrester)

سرج ارستر (Surge Arrester)

تماس بگیرید
جارو برقی فلر FELLER VC 221BK

جارو برقی فلر FELLER VC 221BK

تماس بگیرید
آیفون تصویری Commax DPV-4PNC

آیفون تصویری Commax DPV-4PNC

تماس بگیرید
کرسی ژاپنی،کرسی یلدا،مبل کرسی،لحاف کرسی سنتی و لحاف کرسی مدرن

کرسی ژاپنی،کرسی یلدا،مبل کرسی،لحاف کرسی سنتی و لحاف کرسی مدرن

تماس بگیرید
کابل هیت تریس کلاس T

کابل هیت تریس کلاس T

تماس بگیرید
جعبه خاتم

جعبه خاتم

تماس بگیرید

نظرات شما

ارسال نظرات

×نظر شما با موفقیت ارسال گردید